שעתו האחרונה של מר קול

סוגית הצדק והשחיתות בקשר בין הון לשלטון ומערכת המשפט באה לידי ביטוי בסרט המצוין "שעתו האחרונה של מר קול" אותו ביים והפיק דורון ערן. בסיום ההקרנה הוענקה לשחקן היחיד בסרט, אוהד שחר שגילם דמות של עורך דין, תעודת הוקרה על פועלו למען התרבות האמנותית בארץ.

לוחם צדק

בהקרנת הסרט החגיגית שהתקיימה בסינמטק בתל אביב ביום 7.12.2021, נכח קבל רב שמילא את האולם למרות התפשטות האומיקרון, הזן החדש של הקורונה.
"זה סרט שעוסק במלחמה במונופולים. במקרה זה בחברת תרופות", אומר דורון ערן הבמאי והמפיק של הסרט. "זה סיפור על עורך דין שהוא לוחם צדק והולך נגד כל הסיכויים מול שופט מושחת, ובסופו של דבר גם מנצח. הסרט מבוסס על פי מחזה של יהושע סובול עטור פרסים באירופה ובארץ".

עצוב לי

יהושע סובול שכתב את המחזה בשנת 2007, עצוב על התגברות השחיתות הפורחת בארץ. "כשכתבתי את המחזה מאד קיוויתי כי עם השנים נהיה במקום אחר. אני חושב שחומרת השחיתות גברה לא רק בישראל אלא בעולם כולו. הממון משחית ומעוור ישרים". סובול מבקש במחזה לעורר שאלות אצל הצופים: "מה קרה פה? למה שופט הושחת? מה עיוור את עיניו? מה גנב את דעתו?"

חלחול במודעות

הסרט עשוי באופן שמרתק את הקהל בעצם הנושא שהוא אקטואלי גם היום, ובעיקר בגלל משחקו היוצא מהכלל של אוהד שחר גיבור הסרט, שלדבריו גם מזדהה לחלוטין עם הנושא שבסופו מנצח הצדק. "זהו נושא מאד חם גם היום למרות שהטקסט הזה נכתב לפני שנים. אני לא איש קונספירציות אבל אין ספק שיש פה סוגיה מאד רצינית שהיא צפה ועולה ויש לה חשיבות". שחר אינו מאמין כי הסרט עשוי לשנות התנהגויות מושחתות באופן גורף של הציבור, אך מאמין שיש חלחול במודעות של הציבור לנושא. "עצם הצפייה בסרט יש לה איזו שהיא השפעה בציבור למכת שחיתות בתי המשפט, שחיתות חברות גדולות, שחיתות של פוליטיקאים ונבחרי ציבור ועוד".

הוקרה לשחקן

בסיום הקרנת הסרט נערך טכס קצר בו הודה ערן הבמאי והמפיק לכל יוצרי הסרט, והוענקה תעודת הוקרה לשחקן אוהד שחר מטעם האיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית. יו"ר האיגוד, עליזה ז'זק: "אנחנו שמחים להעניק תעודת הוקרה לאוהד. התעודה ניתנת לך על פועלך רב השנים בתרבות הרב תחומית בתיאטרון, בקולנוע, ובטלוויזיה במשחק ובדיבוב. יישר כוח".

צילום תמונת שער: ד"ר דניה שפירא


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל