הטהרנות והצביעות בהתגלמותה

חדשים לבקרים מופיע מעל מרקעי הטי וי בכל הערוצים ותחנות הרדיו ראש ממשלתנו לשעבר ירום הודו אהוד אולמרט בקידומת "ראש הממשלה לשעבר" ולא בקידומת "האסיר לשעבר", כפי שמציגים את שולה זקן בהדגשה יתרה "כאסירה לשעבר" ולא "כמנהלת לשכת ראש הממשלה לשעבר". והוא הוד רוממותו אהוד האסיר לשעבר מטיף לנו פרקי מוסר, דרך ארץ, יושרה, בבחינת טובל ושרץ בידו. כמה פתטי כמה צ

חדשים לבקרים מופיע מעל מרקעי הטי וי בכל הערוצים ותחנות הרדיו ראש ממשלתנו לשעבר ירום הודו אהוד אולמרט בקידומת "ראש הממשלה לשעבר" ולא בקידומת "האסיר לשעבר", כפי שמציגים את שולה זקן בהדגשה יתרה "כאסירה לשעבר" ולא "כמנהלת לשכת ראש הממשלה לשעבר". והוא הוד רוממותו אהוד האסיר לשעבר מטיף לנו פרקי מוסר, דרך ארץ, יושרה, בבחינת טובל ושרץ בידו. כמה פתטי כמה צביעות כמה טהרנות כמה צדקנות.
התבוננתי עקבתי חקרתי בערוצי הטלוויזיה ומצאתי ראש הממשלה ביבי נתניהו הוא "נתניהו" וכמעט לעולם ללא הקידומת ראש הממשלה. ואהוד אולמרט הוא "ראש הממשלה לשעבר" וכמעט לעולם לא סתם אהוד. ומה אני לומד מכך?
1. יכול איש לגנוב, לגזול, לשדוד, להונות, לרמות, להולך שולל, לאנוס, והיה ושיחק מזלו ולא נתפס אשריו, ומה טוב חלקו. והיה ונתפס ולרשותו סוללת עורכי דין משמנא וסלתא המצילה אותו משנות מאסר ארוכות כי אז אשריו ופחות טוב לו. והיה ויצא בעור שיניו ובמקום 20 שנות מאסר נגזר עליו שנים אחדות, וריצה ממעט עונשו, ויקבל חנינה, ויצא לחופשי, כי אז והיה כאחד האדם לאמור שילמתי חובי לחברה. כמו זה היה חוב למכולת. ויופיע מעל מרקענו ברוב הדרתו וברוב סמכותו ויטיף לנו מלא החופנים שיעורי אזרחות מוסר יושרה. הוא אף מהלל משבח ומפאר ומאמין במערכת המשפט שעושה צדק. אלא שלטענתו לגביו מערכת המשפט טעתה! שגתה! אכן כן טעתה! כן! כן ! בכל הערכאות טעתה! ערכה ראשונה ערכה שנייה ערכה שלישית כמה צניעות! כמה ענווה! הוא אשר נאמר "והאיש אהוד עניו מכל אדם"
2. או אולי אפשר ללמוד שחבורת הקריינים הפרשנים הלהגנים ללא לאות הם חבורת חנפנים צבועים טהרנים. והאיש החפץ חיים ישכיל ויחשיך מרקעים ידומם אותם ויחדל.
יש ויקומו חברים עמיתים חברים אהובים ויזעקו גיוואלט !!! גיוואלט!! ביביסט! שכמוך. בור ועם הארץ! נטול שכל ודעה! עדרי! מנשק קמיעות! לוחך עשב וגבבה! אקדים ואומר איני ביביסט ומעולם לא הייתי ביביסט. איני רק ביבי! וגם איני רק לא ביבי! כמו שמעולם לא הייתי אוהד הפועל או מכבי או ביתר או ברזיל או ארגנטינה תמיד אהבתי ופרגנתי לקבוצה שהעניקה לי הנאת כדורגל בשעתה. כי הסגידה לקבוצה זו או אחרת בעיניי בבחינת עבודה זרה. וכן הסגידה לרק ביבי או הסגידה לרק לא ביבי גם היא בבחינת עבודה זרה.
אוי לו לאזרח שכל עולמו רק ביבי. ואוי לו לאזרח שכל עולמו רק לא ביבי. כאילו באם ביבי יפרוש ופשתה הרעה מקרב הארץ ותטהר מערכת המשפט משחיתותה, והפקידות מהתנשאותה, ופעמי משיח מתדפקים על דלתותינו וגר אזרח עם שוטר, וליצמן עם מירב מיכאלי, ובן גביר עם מראענה ודרעי עם ליברמן, ותשקוט הארץ ארבעים שנה
בפאנל המרקעים מהנדסי התודעה נוכחים פרשנים ארבעה חמישה, ששה, איש ואישה, כולם צבע אחד, גוון אחד, דעה אחת, מעודדים אלו את אלו, ומסכימים אלו עם אלו, ומפרגנים אלו לאלו, ומחזקי אלו את אלו, ובמקרה הטוב מצטרף איזה צימוקון בדמות עמית סגל או בועז ביסמוט שלא תמיד מאפשרים לו להשלים משפט. הוא אשר נאמר איזון מוחלט כפתגם הגשש התחלקנו שווה בשווה היא לקחה את הווילה, את האוטו, את תיק ההשקעות, ואני את הצ'ופצ'יק של הקומקום שווה בשווה.
פרשני מהנדסי תודעה מזמן מודעים לעצמם שהציבור מזמן קץ מהם ואינו מאמין להם אך כוחו של יצרם גדול מהם. והם קטנים מכוח יצרם


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל