וַיְקַ֤ו לְמִשְׁפָּט֙ וְהִנֵּ֣ה מִשְׂפָּ֔ח לִצְדָקָ֖ה וְהִנֵּ֥ה צְעָקָֽה׃

שוב ושוב, יותר ויותר, מתחדשת, מתחדדת בי התחושה שארגון הפשע הכי גדול במדינת ישראל נמצא אי שם במערכת אכיפת החוק. במשטרה, בפרקליטות, ובשופטי בג"ץ שקבעו להם נורמות שיפוט שלא על פי החוק כי אם על פי ערכים וסטנדרטים שקבעו בעצמם לעצמם כמו מידתיות סבירות תכליתיות נאורות התאמות ועוד . . . ולא אחת בניגוד לחוק ובניגוד לדעת המחוקק.

רבים מארגוני הפשע הגדולים בעולם נלכדו נתפסו הועמדו לדין ונשפטו. אך ארגון הפשע הגדול בישראל עדיין חי בועט ונושם ולא נראה לי שאי פעם ישלם על פשעיו כי הוא הוא השופט את עצמו.
סערת גל הירש תחלוף כלא הייתה, ובמקרה הטוב ישלמו מס שפתיים קל כמו "תקלות יש בכל ארגון". אלא שבכל ארגון משלמים על תקלות או שגיאות אך לא הם. ראו התקלות בבניית מבצר בית ראש הממשלה. טעו! טעינו! טועים! או כמו "אנו נתקן אנו רק בני אדם" ועוד כהנה וכהנה. כוחם בלתי מוגבל ואין עליהם בקורת מה גם שהתקשורת לצדם והיא נושאת כליהם תמורת שלמוני הדלפות וסקופים מפוקפקים.
בפרקליטות נסגרים תיקים על עברות חמורות כלאחר יד, ונפתחות חקירות על זוטות שנסחבים שנים בהתאם לגוון החשוד לכאורה ולהשתייכות הנאשם לכאורה. מערכת אכיפת החוק סלקטיבית. באחת מרוממת את החפצה ביקרו ובאחרת משפילה עד דוק את החפצה בזילותו.
והנשיאה חיות ירום הודה מלאה פיה מים ושתיקתה רועמת ומהדהדת עד היום כאשר השופט אשר קולה במשפט זדורוב אומר עבר עליו פסח שחור בשל לחצים איומים המופעלים עליו מגורמי התביעה והפרקליטות.
ואיך בפלאי פלאים איך באבחה אחת בטרם נפתח תיק נסגר תיקה של הפרקליטה העבריינית לכאורה ליאת בן ארי כאשר אין הכחשה שרכשה דירה בראש העין בתצהיר כוזב, בביצוע חריגות בנייה בדירתה. ובחקירתה במשטרה השיבה 42 פעמים התשובה "אין לי מושג" באומרה זה עסק של בעלה ומתברר שהיא חתומה על משכנתא שעל הדירה ומתברר שהיא חתומה על חוזה השכירות.
ועוד מפלאי נפלאות הצדק והמשפט איך נסגר תיקה של פרקליטת המחוז לשעבר רות דוד למרות כל העובדות המצוינות בתיקה של קבלת טובות הנאה של שעונים עטים ותיקים בשווי מאות אלפי שקלים ושל יחסים תן וקח עם העו"ד רונן פישר. יש האומרים תיקה נסגר בשל תיבת פנדורה קן צרעות שיש לה על החוקרים עצמם.
וכאשר שופט העליון מלצר ירום הודו פוסק בתביעה לטובת חברת הביטוח וחודשים ספורים לאחר מכן נמנה כאחד מבכירי עובדיה בשכר חודשי של 150.000 שח. איש לא פצה פיו, ואיש לא צפצף, ואיש לא זעק "גיוואלט !!! גיוואלט!!! המלך עירום משהו רקוב! רקוב מאוד! בממלכת ירום הודו אהרון ברק
וכאשר היועצת המשפט באבחה אחת מאשרת עשרות רבות של מיליונים הנשפכים על המבצר ההזוי של האיש ההזוי מרעננה בניגוד לחוק ובניגוד לכל נוהל סביר, הגיוני, ובו מנגד מבצעת תחקיר שתי וערב על תיקון תריס במעונו של נתניהו איש לא התחלחל ומערכות אכיפת החוק ממשיכות בשלה כאותה אִשָּׁה מְנָאָפֶת אָכְלָה וּמָחֲתָה פִיהָ וְאָמְרָה לֹא פָעַלְתִּי אָוֶן.
וכאשר מזה שנים רבות עסקות שוחד מתבצעות לאור יום, ולחשכת לילה, בין הפרקליטות לבין מספר בלדרים, המכונים "עיתונאים" לאמור קבלו הדלפות, קבלו סקופים, ובתמורה הביאו דברינו לתקשורת והגנו עלינו בחירוף נפש בניגוד לכל יושרה ולכל אתיקה עיתונאית מקצועית.
עומדת לנגד עיניי הפסיקה ההזויה של שלוש שנות מאסר על זורק הנעל על השופטת ביניש ומנגד אנסים נוכלים נצלני קשישים יוצאים בהרבה פחות מזהואיך היועצים המשפטיים בבוקר אחד חדלו להיות יועצים כהגדרת תפקידם, והפכו לפוסקי פסיקה חלוטה. ברצותם משפילים, ברצותם מרוממים, ברצותם ממליכים, ברצותם מפילים, ברצותם מאשרים בזבוזי עשרות מיליונים, ברצותם יסרבו לתקן תריס במאה שח. ברצותם שומרי הסף, ברצותם פורצי החצר.
ואיך בתחבולה ובעורמה בשקט! בשקט! השתילו בציבוריות הישראלית שהם שומרי הסף והם מגני הדמוקרטיה. וכל מי שפצה פיו לבדל ביקורת מיד נרגם בזעקות שבר מחריבי הדמוקרטיה! פגיעה בשומרי הסף. אכן שומרי הסף הם. סף ביתם! מפתן חצרם! וכמו האיום המפורש של השופט חשין ז"ל על פרופסור דניאל פרידמן שלא יעז לפגוע בבית המשפט העליון "זה ביתי מי שמרים יד על ביתי אגדע את ידו". כוחו של הכוח הלא מוגבל!.
אין מדובר פה בקלקולים קלים כאמירתו של בגין אז. מדובר בריקבון עמוק בסרטן מאיים המחלחל בכל אברי הגוף ושום תרופת פלא לא תעזור נדרש פה ניתוח מעמיק נדרש פה כריתת איברים מן החי

היסטוריה חלקית של סיכולים פוליטיים ואחרים

• ב- 1996 יעקב נאמן מונה לתפקיד שר המשפטים. ימים ספורים לפני כניסתו לתפקיד הוא נפגש עם היועץ המשפטי לממשלה מיכאל בן יאיר והודיע לו כי בכוונתו להחליפו. פלאי פלאים למחרת כניסתו לתפקיד הודיע בן יאיר על פתיחה בבדיקה משטרתית כנגד נאמן, שהפכה לחקירה פלילית. נאמן נאלץ להודיע על פרישתו מהתפקיד. אברמוביץ הדהד את המרקעים לאמור "חקירתו של השר נאמן מסתעפת ומתרחבת. היא גולשת מעבר לנושא הידוע… נאמן זוכה לחלוטין תוך שהשופטים מותחים ביקורת חריפה על המשטרה. איש משטרה בכיר מאוד המקורב לחקירה אמר: גם אם נסב את ראשינו הצידה ולא נסתכל על הפרשיות, הפרשיות תסתכלנה עלינו". שמעון שבס מנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר אמר כי היועמ"ש מיכאל בן יאיר ניסה לתפור לנאמן תיק: "אני שמעתי באוזניים שלי את בן יאיר אומר אני הולך לתקוע את הפאשיסט הזה".
• רפול יועד לתפקיד השר לביטחון פנים מיד נפתח לו תיק חקירה. מינויו סוכל. ורפול זוכה מבלי שהיה צורך לשמוע את העדויות, לאחר שהשופטים קבעו כי העובדות שהודה בהן אינן מהוות עבירה. הגשת כתב האישום הייתה השערורייה היחידה בתיק.
• גם נגד קהלני נפתח תיק סיכול והואשם בעברות הזויות שהסתיימו בקביעת השופט עודד אל- יגון כי קהלני זכאי ואף אינו צריך אפילו להשיב לאשמה הפרקליטות ערערה ושוב זוכה מכל אשמה.
• ריבלין יועד לתפקיד שר המשפטים ריבלין מבקר חריף של האקטיביזם השיפוטי. ושוב פתאום נפתחה חקירה נגדו בשבעה אישומים, שכולן התבררו כעורבא פרח והתיק כולו נסגר מחוסר אשמה.
• חוטר ישי שהיה גם חבר הוועדה למינוי שופטים, התנגד לאקטיביזם השיפוטי שהוביל נשיא ביהמ"ש העליון אהרון ברק ומתח ביקורת ציבורית חריפה כנגד השופטים, כולל ביחס לשכר השופטים ולהכנסותיו של אהרון ברק מכתיבת ספרים. חוטר ישי הועמד לדין לא פחות מ-3 פעמים ובכל המקרים זוכה או שהפרקליטות הסכימה למחיקת כתב האישום

בכל המקרים הללו לא נפתחה מעולם חקירה, או אפילו בדיקה, כיצד הוגשו כתבי אישום מופרכים וכיצד הודחו מתפקידים בכירים אישי ציבור באמצעות האשמות מופרכות.
מתעוררת בי השאלה האם אנו מדינה דמוקרטית וזאת לאחר שהמפכ"ל לשעבר אלשיך התרברב בכך שהמשטרה יכולה להפיל ממשלות ואכן כך אמר וכך פעל וכך קיים.
מתעוררת בי השאלה האם טוב לחיות בארצנו?


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל