באין משילות יפרע העם

מזה שנים רבות וארוכות המשילות בארץ נחלשת עוד ועוד עד כדי גסיסה. מזה שנים רבות ישראל מאבדת את הריבונות בחלקים נכרים מהארץ הקטנה הזו מזה שנים רבות וארוכות האזרח הישראלי אינו מרגיש בטוח לא ברכושו ולא בגופו. מזה שנים רבות שוטרים ואוכפי החוק חרדים נרתעים מעבריינים כבדים וארגוני פשע

מזה שנים רבות וארוכות המשילות בארץ נחלשת עוד ועוד עד כדי גסיסה.
מזה שנים רבות ישראל מאבדת את הריבונות בחלקים נכרים מהארץ הקטנה הזו
מזה שנים רבות וארוכות האזרח הישראלי אינו מרגיש בטוח לא ברכושו ולא בגופו.
מזה שנים רבות שוטרים ואוכפי החוק חרדים נרתעים מעבריינים כבדים וארגוני פשע
מזה שנים רבות ידו של הגנב, של פורע החוק, של הנוכל, של עוקץ קשישים, ניצולי שואה, ומוחלשים על העליונה וידו של הריבון על התחתונה.
ידם של העבריינים, משיגי גבול, נוכלים, אנסים, גנבים, גובי חסות, כבר לא מסתתרים לא מצדקים. גאים בפשעם, ועושים זאת בפרהסיה ובריש גלי.
פעם הגנב היה צנוע עם מעט כבוד פחד להיתפס, וכשנתפס הרכין ראש והתבייש, היום הגנב גונב בריש גלי, ואם שוטר או אחר עוצר אותו כי אז זה הוא השוטר מהווה מטרד עבורו הפרעה במילוי פשעו ואינו מהסס לנטרל את המטרד את השוטר או לאיים עליו.
חדשים לבקרים אנו מדווחים על פורעי חוק למיניהם אנסים, טרדנים, נוכלים, עוקצי קשישים, גנבים, משחיתי רכוש, גובי חסות, ועוד . . . . . המובאים למשפט משוחררים ודלתם שוב ושוב סובבת על צירה ושבים לסורם
פעם אחר פעם אנו עדים לתסכולם של השוטרים, ושל האזרחים, לאחר עמל רב, חקירות, מעקבים, ומרדפים, מביאים את החשוד לפתח בית המשפט, ומשום מה שופטי ישראל רחמנים בני רחמנים הם משחררים את הנאשם בכל מיני סיבות הזויות, או גוזרים עליהם מאסרי בית שאינם מיושמים בפועל, וכבר היו דברים מעולם בעל אלים כלפי אשתו ששופט שחרר אותו בתנאים כאילו מגבילים ולבסוף הצליח להוציא זממו לפועל ורצח את אשתו. שופטים רחמנים בני רחמנים. כמו לא בתוך עמם הם חיים.

ובאירועים שכאלו כל הארץ רועשת וגועשת והאשמות מתפזרות לכל עבר פעם כלפי הממשלה, פעם כלפי השר האחראי, פעם כלפי המשטרה, למעט מרחב סטרילי אחד שחף מכל בקורת והוא המרחב השיפוטי מערכת המשפט, או השופט שבגינו נגרם האסון הזה. שם קדוש! קדוש ! קדוש! לשם אסור להפנות ביקורת ואם כבר כן. הרי בקול ענות חלושה כלאחר יד ללא שום לקיחת אחריות.
רוב רובם של פורעי הסדר באירוע שומרי החומות הובאו למשפט ושוחררו

רק אתמול דווח על אלימות קשה מאוד נגד רופאים בבית החולים הדסה. בני משפחה מוואדי ג'וז ששמעו כי יקירם נפטר במחלקה לטיפול נמרץ החלו להתפרע ולשבור כל מה שנקרה בדרכם. "אני אחות כבר 21 שנים, זו הפעם הראשונה שבה חששתי לחיי" כך הרגישה אחות במקום עבודתה. ורובם אולי כולם הובאו למשפט ושוחררו. שופטים רחמנים בני רחמנים.
הפרדוקס הוא זה שאיפה שאין משילות כלפי פושעים מועדים ננקטת יד קשה כלפי הקורבנות שבאו להגן על עצמם. להלן דוגמיות חלמאיות


• שי דרומי ירה בשני פורצים שפרצו לחוותו אחד נהרג ואחד נפצע הועמד לדין וסבל מעינויי דין תקופה ארוכה.
• חקלאים רבים ואזרחים וגם שוטרים נמנעים מלהגן על עצמם בעת סכנה וזאת מהחשש שיבולע להם ויסתבכו עם החוק ההזוי ומערכת המשפט ההזויה לא פחות.
• שוטר ירה למוות בפורץ מחמוד גנאים בפרדס חנה בית המשפט בחדרה קבע שחברו של ההרוג שישב לידו במכונית בזמן הירי ולדבריו לא היה מעורב בפריצה, יפוצה על ידי המשטרה בכ-55 אלף שקל בגין הטראומה שחווה
• אריה שיף תושב ערד בן 70 התגונן בפני פורץ לביתו באמצע הלילה ירה והרג את הפורץ הועמד לדין כגדול העבריינים.

וזאת למה? כי:
באין משילות יפרע עם ואין משילות.
חוקים הזויים שלא מתאימים לצו השעה
שופטים רחמנים בני רחמנים ואין עליהם בקורת ברשותם סמכות על ואפס אחריות
מזה שנים רבות וארוכות פמפמו אותנו, הזריקו לנו במוח, או הפנטו אותנו, שמערכת המשפט היא! היא! העומדת בשער. היא! היא! שומרת הסף מפני כל קטסטרופה אפשרית, היא קדושה נקייה טהורה וחפה מכל עוולה. וכל מי שמטיל בה בדל בדלו של ביקורת כי אז באופן אוטומטי יוכרז כמחריב הדמוקרטיה מחליש שומרי הסף סכנה גדולה בפתח ועוד כל מיני קלישאות הפחדה.
הגיעה השעה להשבת המשילות בכל המגזרים
הגיעה השעה להתאים החוקים למציאות הקיימת ויפה שעה אחת קודם


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל