שגריר לא כל הדרך אתך

אי שם בשנות השמונים הוקמה חברת שגריר העוסקת בתחום שרותי הדרך וגררה במקרה של היתקעות או תקלה בדרכים. ומאז ביטוח זה הפך למובנה בתוך ביטוח הרכב השנתי.

באחד הבקרים היפים, תחילתו של יום נפלא, ואני בדרכי לעיסוקיי, מגיע לרכב לנסיעה קצרה. והופ אחד הגלגלים נפח כל האוויר שבקרבו, והשתטח על אספלט הכביש כאומר אני במנוחה נא לא להפריע. התקשרתי לשגריר שרותי רכב ומענה קולי רב לולייני, ופתלתל, מכוון אותי לכתובת הנכונה. וברוב חן נועם ונימוס מודיעיני כי עקב ריבויי הפניות תתארך המתנתי והמענה המצופה יתמהמה אף הוא. ואף מייעצני כי עדיף לי שאפנה לאפליקציה ולפתוח קריאה. אך זמני קצר ואני מבקש מענה מידי. המתנתי והמתנתי למענה האנושי וזה מתמהמה ומתמהמה, וכדי לשבור את שעמומי המענה הקולי מלעיטני בשלל סיפורים ומחמאות על שגריר ויכולותיו על שגריר ופועליו כמה הוא טוב וכמה הוא עוזר וכמה הם עושים הכול אבל הכול כדי לעזור לי וברקע מתנגנת המנטרה הבלתי פוסקת שוב ושוב "לאורך כל הדרך שגריר אתך" "לאורך כל הדרך שגריר אתך"
סבלנותי פוקעת ואוזניי להטו מחום הלהג הבלתי פוסק וסוף כל סוף בוקע מאפרכסת קול אנושי מנומס חביב ואדיב ושואלני במה אוכל לעזור. שטחתי בפניו את מצוקתי. פנצ'ר בגלגל ואני נצלה בשמש החמה והיוקדת ואני מבקש עזרה. ואז מודיעיני קריאתך נקלטה. קריאתך מופנית למוקד אנא היה זמין בטלפון. שגריר בדרך אליך ותוך כ- 5 שעות יגיע עד אליך ויושיעך מתקיעתך.
וזה מזכיר לי את הסיפור, המעשייה, הבדותה, איני יודע אם זו בדיחה, או מעשה שהיה. ובו מסופר על איש חכם נכלולי וערמומי שעלה במוחו הקודח להתעשר באפס מאמץ, ובאפס מעשה, ויפרסם האיש בערוצי המדיה השונים על מבצע שמעולם לא היה כמותו והוא ביטוח שרותי דרך תיקונים וגררה במענה זריז תוך עד 5 דקות ולא יותר והיה והתעכב מעל 5 דקות כספו של המבוטח במלואו יוחזר אליו.
ולאיש הנ"ל אין מושג בשרותי רכב, ולא בשרותי גררה, וגם אין לו ומעולם לא היה לו רכבים, או צוותים העוסקים בתחום. וכך אלפים ואולי רבבות רכשו הביטוח הנחשק בכסף מלא. וחיש גד חשבון הבנק של הנכלולי תפח ותפח ומאות אלפי דולרים נדחקו זרמו לחשבונו. והמבוטחים רכשו שלווה, שקט, ורוגע על כל תקלה או תקיעה שלא תהיה. ואכן אלפי הרכבים המבוטחים נעו להם בכבישי המדינה ברוגע ובשלווה ואף כלל לא נזקקו לביטוח שרכשו. מה טוב ומה נעים. ביטוח טוב שיהיה. ועוד יותר טוב שלא נזקק לו. אך בכל זאת היו בודדים שנתקעו אי שם ואז התקשרו למוקד הביטוח המהפכני אך זה בושש לבוא וכלל לא חשב לבוא. כי בעצם מראש אין לו כל יכולת ואין לו חולץ ואין לו מחלץ. ומעולם לא הייתה לו כוונה לחלץ מישהו מהדרכים. התלוננו המבוטחים שחלפו כבר 5 דקות והשרות לא הגיע ואכן ככתוב בפוליסת הביטוח כספם הוחזר להם במלואו. ככתבו וכלשונו מילה זו מילה. וכך כספי המבוטחים שלא נזקקו לביטוח זרמו לחשבון הבנק ואלו שנתקעו הושב להם כספם.


וכן לאמור ביטוח שגריר נתקעת ניהלת שיחה ארוכה לוליינית ופתלתלה מעצבנת ומרגיזה עם המוקד ורק לאחר דקות ארוכות של המתנה תענה לך הדיילת הנעימה ומבקשת ממך להיות זמין בטלפון ותוך 5 שעות המושיע יגיע. ואם בחמש שעות אפשר להפוך עולם, הרי אפשר גם לתקן התקלה ולשחרר את שגריר בבחינת לא מדובשך ולא מעוקצך. חמש שעות להמתין לעזרה זו הזיה זו גזרה שלא ניתן לעמוד בה.
וכך בין לבין הבזיק לי בראש "ידידים" התקשרתי לידידים ומייד מענה אנושי רושם את קריאתי ומודיעיני המחלץ בדרך. ובטרם פניתי אנא ואנא הטלפון מתקשר והמחלץ שואלני איפה אני. ירדתי לאוטו והאיש כבמטה קסמים פירק הרכיב הבריג ואיחל נסיעה טובה. אכן ידידים על אמת.
ואף אתמול נסענו לכפר תבור להתענג בטעימות גבינות ויין. סעדנו לבנו בגבינות ומטבלים למיניהם שימחנו לבנו בטעימות של יינות משובחים. היין כיד המלך. והגבינות כיד המלכה. אכלנו ושבענו ומעט התבסמנו. אמרנו לחזור הביתה הדרך ארוכה ורבה החלטנו להישאר לילה באחד הצימרים ביבנאל. ואכן נפשנו ביבנאל בצימר די מפנק טובל בירק בחצר רחבת ידיים משקיף לנוף ההרים. רוגע ושלווה שקט והתבוננות בפלאי הבריאה .חידשנו כוחות והמשכנו לחוות נמורה. הדרך ארוכה ורבה ופתלתלה והשמש לוהטת בחומה ואז אחד הגלגלים הרגיש עייפות והחליט מעט לנוח פלט כל האוויר שבקרבו והשתטח על האספלט החם והלוהט. ושוב התקשרתי לשגריר הרי בשביל מה יש ביטוח אם לא למקרים כאלו שלא נזדקק. ושוב אותו מענה קולי לולייני ופתלתל המתנגן כמנטרה מעצבנת ומרגיזה עד שהגיע המענה האנושי ומודיעיני כי קריאתי נקלטה ותוך 5 שעות יגיע המחלץ ויחלצני. ושוב התקשרתי לידידים מענה אנושי מיידי והמחלץ הגיע תוך רגעים כמו זה היה אורב לי אי שם בפינה והמתין לקריאתי. ואז הבנתי שגריר לא כל הדרך אתך ואז הבנתי ידידים יש מה עוד אבקש?אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל